Porady jak mieć idealnie nawilżone włosyCzy wiesz, że włosy to jedna z najbardziej porowatych części naszego ciała? Z tego powodu, są podatne na odwodnienie i inne uszkodzenia. Niezależnie od tego, czy masz długie czy krótkie włosy, naturalne czy po trwałej ondulacji, grube czy cienkie, istnieje prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie będziesz cierpieć z powodu suchych włosów. Ale nie ma co panikować! Możesz zapewnić swoim włosom nawilżenie, wprowadzając do swojej rutyny kilka prostych wskazówek. Kluczem jest tu konsekwencja. Nawet niewielkie zmiany w sposobie dbania o włosy sprawią, że w dłuższej perspektywie czasowej, zrobisz dużą różnicę. Przeczytaj więc dalej, by dowiedzieć się, jak możesz uzyskać miękkie i jedwabiste włosy dzięki tym 7 wskazówkom, jak mieć doskonale nawilżone włosy...

Wybierz odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów

Może ci się wydawać, że twój obecny sposób pielęgnacji włosów jest idealny. Zanim jednak skupisz się na nawilżaniu włosów, musisz najpierw wzmocnić swoją rutynę pielęgnacji włosów. Oznacza to dobór odpowiednich produktów do rodzaju włosów, a także stosowanie się do instrukcji podanych na butelkach. Gdy już opanujesz te podstawy, możesz przejść do pozostałych wskazówek z tej listy.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Pamiętaj więc, by wybierać produkty w zależności od rodzaju włosów i ich specyficznych potrzeb. Na przykład, jeżeli masz cienkie lub kręcone włosy, szukaj produktów, które dodadzą im objętości i siły. Jeżeli masz włosy tłuste, unikaj wszystkiego, co zawiera olej kokosowy, olej jojoba lub glicerynę, ponieważ sprawią one, że Twoje włosy będą wyglądały na bardziej tłuste. Jeśli masz włosy suche, unikaj kremowych i gęstych produktów, ponieważ zbytnio je obciążają i sprawiają, że włosy wyglądają na jeszcze bardziej suche. Jeśli masz wrażliwą skórę, szukaj produktów hipoalergicznych i bezzapachowych.

Używaj dobrej jakości odżywki

Dobrej jakości odżywka to doskonały sposób na utrzymanie nawilżenia i miękkości włosów. Ale jeśli używasz tylko odżywki, nie będziesz w stanie w pełni nawilżyć swoich włosów. Dlatego pamiętaj, by stosować ją razem z szamponem. Podczas mycia włosów, pamiętaj o masowaniu skóry głowy opuszkami palców, co pobudzi przepływ krwi do skóry głowy i zachęci włosy do wzrostu. Po zakończeniu mycia, dokładnie spłucz włosy i nałóż odżywkę na włosy od połowy ich długości do końcówek. Pozostaw odżywkę na około 3-5 minut, a następnie dokładnie ją spłucz. Możesz to robić raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od rodzaju włosów.

Jeżeli masz włosy kręcone, pamiętaj o użyciu odżywki nawilżającej, która ujarzmi Twoje loki i zapobiegnie ich puszeniu się. Jeśli masz włosy farbowane, pamiętaj o stosowaniu odżywki z filtrem UV i wzbogaconej o antyoksydanty. Pomoże to chronić Twoje włosy przed wolnymi rodnikami i zapobiegnie ich blaknięciu i uszkodzeniom.