Dochodowe studiaByć może zastanawiasz się nad swoimi opcjami kariery i zastanawiasz się, które programy studiów są najbardziej opłacalne. Niedawne badanie przeprowadzone przez Centrum Edukacji i Siły Roboczej Uniwersytetu Georgetown wykazało, że niektóre stopnie są bardziej dochodowe niż inne. Naukowcy przyjrzeli się 50 najbardziej popularnym kierunkom studiów, a także ich średnim zarobkom 30 lat później. Za najbardziej dochodowe uznano następujące kierunki: projektowanie mody, finanse, nauki aktuarialne, architektura/urbanistyka, biologia/nauki biologiczne, marketing/zarządzanie marketingowe

Jak znaleźć najlepszą szkołę lub najlepszą uczelnię

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy chcesz studiować za granicą. Pomoże ci to dowiedzieć się, w jakim kraju powinieneś studiować i czy może to być realna opcja dla twoich celów rodzinnych i zawodowych. Na świecie jest wiele wspaniałych uniwersytetów, ale nie wszystkie będą dla Ciebie odpowiednie. Jeśli szukasz szkoły, która oferuje wyjątkowy program, rozważ studiowanie za granicą podczas studiów, a także podróżowanie po świecie w podróżach służbowych. Dyplom ukończenia college'u zapewni wyższą pensję początkową niż osoby z maturą. Pomoże Ci to również poprawić perspektywy zawodowe i otworzy lepsze możliwości pracy. Możesz go również użyć jako zabezpieczenia przy ubieganiu się o kredyt lub kredyt hipoteczny, więc warto zainwestować!. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w swoim życiu, jest podjęcie decyzji, do której szkoły lub uniwersytetu chcesz uczęszczać. Ważne jest, aby zrozumieć, co lepiej pasuje do Twoich potrzeb i marzeń. Oto niektóre z kluczowych czynników, które pomogą Ci znaleźć odpowiednią szkołę dla siebie:

- Lokalizacja

- program nauczania

- Demografia uczniów

- Pomoc finansowa

- Jakość edukacji i badań

- Stopa ukończenia studiów i potencjał dochodowy

Typowe błędy, które ludzie popełniają przy wyborze kariery

Ludzie popełniają błędy, których można uniknąć, jeśli wiedzą, czego szukać. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi jest wybór kariery opartej na pieniądzach. Nie należy wybierać kariery opartej wyłącznie na pieniądzach, dlatego ludzie powinni pamiętać o innych czynnikach, które będą decydowały o ich sukcesie. Dobrym początkiem byłoby przyjrzenie się, co robią dobrze i co ich uszczęśliwia.

Istnieje wiele źródeł, które mówią o podjęciu najlepszej decyzji zawodowej. Oto niektóre z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi przy wyborze kariery.

Błąd 1: Wybór pracy na podstawie samej pensji.

Błąd 2: Wybór pracy w oparciu o twoją geografię.

Błąd 3: Wybór pracy na podstawie tego, jak bardzo podoba Ci się misja firmy.

Błąd 4: Nie poświęcanie czasu na szukanie informacji o różnych zawodach i tym, co chciałbyś robić w pracy