Zamień zwykłą karmę dla psa na taką, która jest specjalnie opracowana, by pomóc psu zachować chłód latemNiektóre komercyjne karmy dla psów są specjalnie opracowane, by zapewnić psu odpowiednie nawodnienie. Jeśli Twój pies ma alergie lub inne schorzenia wymagające specjalnej diety, porozmawiaj z lekarzem weterynarii przed zmianą karmy na nową markę. Jeśli jednak Twój pies ma już jakieś schorzenia, przed zmianą diety skonsultuj się z lekarzem weterynarii, ponieważ może to pogorszyć objawy. Zawsze czytaj etykietę składników znajdującą się z tyłu opakowania, aby sprawdzić, czy nie ma w niej potencjalnych alergenów lub innych problemów. Karmy dla psów, które zawierają wysokiej jakości białko i węglowodany, zapewniają psu odpowiednie nawodnienie i energię do zabawy. Jeśli Twój pies ma problemy ze stawami, możesz spróbować suplementu diety zawierającego kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci płynu smakowego.

Pomóż swojemu psu pozostać aktywnym podczas upałów

Jeśli Twój pies jest przyzwyczajony do codziennych spacerów lub biegów, nie zaprzestawaj ich tylko dlatego, że jest lato. Pamiętaj jednak o poniższych wskazówkach:

  • Wybieraj bezpieczną i zacienioną trasę. Staraj się chodzić po ścieżkach, na których nie ma szkodliwych substancji, takich jak herbicydy, pestycydy i benzyna.

  • Rób częste przerwy na wodę.

  • Trzymaj psa na smyczy, aby uniknąć obrażeń spowodowanych ruchem samochodowym i innymi zagrożeniami, na które nie masz wpływu.

  • Unikaj długich spacerów w najgorętszych porach dnia.

  • Jeśli to możliwe, spaceruj z przyjacielem lub z grupą, aby zapewnić psu dodatkowe możliwości socjalizacji.

  • Zwracaj uwagę na poziom energii swojego psa i nie zmuszaj go do zbytniego wysiłku, jeśli wydaje się zmęczony.

  • Jeśli masz psa z problemami stawowymi, korzystny może być już krótki spacer wokół bloku w chłodnym poranku.

Psy muszą być aktywne, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Jest to szczególnie ważne latem, kiedy na dworze jest gorąco. Wszyscy znamy podstawowe nakazy i zakazy utrzymywania psów w chłodzie latem. Ale oprócz wody i cienia jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój pies był jak najbardziej komfortowy.

Dbaj o swojego pupila latem

Psy są bardzo wrażliwe na odwodnienie, dlatego w czasie upałów należy zapewnić im dostęp do dużej ilości wody. Możesz pomóc swojemu psu zachować zimną krew zapewniając mu cień, zamieniając jego zwykłą karmę na taką, która jest specjalnie opracowana, aby pomóc mu zachować zimną krew w lecie oraz pomagając mu być aktywnym w czasie upałów. Pamiętaj, aby uważnie obserwować swojego psa, aby upewnić się, że nie cierpi z powodu upału. Nawet krótki wysiłek w czasie upałów może być niebezpieczny dla psów, zwłaszcza tych z krótkimi kufami, nie opadającymi uszami, krótkimi łapami lub cierpiących na pewne schorzenia.